Inwestowanie w nieruchomości. Czy stać Cię na to?

Według różnych danych ok 30% Polaków nie posiada żadnych oszczędności. Perspektywy stałej emerytury są jednak bardzo średnie i nie pozwolą nam na godne życie po zakończeniu aktywności zawodowej. Dlatego pochylimy się nad tematyką tego czy stać Cię na inwestowanie w nieruchomości.

Inwestowanie w nieruchomości

Znaczna część środków Polaków najczęściej leżą bezczynnie na koncie, bo nie można powiedzieć, że zarabiają na siebie na lokacie. Nie jest to jednak efektywny sposób oszczędzania. Jednak są też optymistyczne statystyki.

Około 67% zamożnych Polaków zdecydowało się na inwestycje w nieruchomości. W tym czasie jest to jedna z najpopularniejszych form lokowania zarobionych pieniędzy.

Jak mawia kanadyjski przedsiębiorca i mówca motywacyjny T. Harv Eker: „Nie czekaj na kupienie nieruchomości. Kup ją i czekaj”. Pamiętaj  jednak, aby kupować nieruchomości rozsądnie. Ważna jest nie tylko lokalizacji i cena. Bardzo istotną kwestią jest fakt iż możesz użyć tak zwanej dźwigni finansowej w postaci kredytu. Kredyt hipoteczny to ciągle najtańsza forma pożyczenia pieniędzy.

Inwestowanie w nieruchomości. Zalety

Żyjemy w czasach w których lokaty bankowe są bardzo nisko oprocentowane. Idealnym rozwiązaniem jest, aby nasze oszczędności nie traciły na wartości, a przede wszystkim przynosiły zyski. Dodatkowo nieruchomości są najbezpieczniejszą formą lokowania oszczędności w czasach kryzysu, który może przyjść w każdej chwili.

Głównymi zaletami inwestycji w nieruchomości jest duży wybór ze względu na rodzaj inwestowania, który dostosowany jest do własnych możliwości. Zainwestować nasze pieniądze możemy w między innymi lokale mieszkalne, wynajem mieszkań na pokoje, powierzchnie biurowe, czyli zakup a następnie wynajmowanie pokoi przedsiębiorstwom, działki budowlane, gdzie kupujemy działkę, czekamy aż jej wartość korzystnie wzrośnie i sprzedajemy ją z zyskiem.

W przypadku inwestowania w nieruchomości ryzyko utraty zainwestowanych przez nas pieniędzy możemy redukować poprzez wykupienie stosownego ubezpieczenia np. od naturalnych zagrożeń, takich jak: powodzie, pożary i inne klęski żywiołowe.

kredyt hipoteczny

Wynajem mieszkań jest źródłem dodatkowe dochodu, który może być większy lub mniejszy w zależności od tego ile mamy nieruchomości w swoim portfolio. Dochód ten możemy przeznaczyć na zabezpieczenie przyszłości naszej i naszych bliskich.

Pamiętaj również, że co miesiąc na Twoje konto wpływa kwota z najmu przewyższająca ratę kredytu, którą możesz odkładać. Po zakończeniu spłaty kredytu zostajesz właścicielem danej nieruchomości i masz zabezpieczenie, z którego w każdej chwili możesz uwolnić środki czy mieć dochód pasywny pochodzący z najmu.

Na ten moment jest wielu chętnych na wynajem mieszkań, a co za tym idzie zyski z inwestowania w lokale mieszkalne są opłacalne. Znalezienie najemcy na mieszkanie nie powinno sprawić większych problemów, szczególnie jeśli znajduje się ono w dobrej lokalizacji.

Ile pieniędzy potrzebujemy, aby rozpocząć inwestowanie w nieruchomości?

Aby rozpocząć przygodę w inwestowanie w nieruchomości potrzebujesz już kilkadziesiąt tysięcy, jeśli decydujesz się na zakup na rynku pierwotnym. Wkład własny potrzebny Tobie w zależności od banku  oscyluje w okolicach 20%.

Sprawny doradca finansowy pomoże Ci zaangażować możliwie małą część gotówki, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Pamiętajmy, że rynek wtórny będzie wymagał od Ciebie większej ilości gotówki, ze wglądu na wszystkie koszty około transakcyjne.

Jeśli potrzebujesz gotową, sprawdzoną i zawsze aktualną umowę najmu mieszkania czy pokoju, sprawdź naszą ofertę. 

umowa najmu mieszkania / umowa najmu pokoju

Dodaj komentarz