Ogłoszenie o wynajmie mieszkania. Gdzie je zamieszczać?

Każdy wynajmujący musi w pewnym momencie stanąć przed koniecznością poszukania najemcy. Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniej osoby jest ogłoszenie o wynajmie mieszkania. Aby jednak mogło ono dać oczekiwany skutek, należy je zamieścić w gwarantujących powodzenie miejscach. Gdzie je umieścić, aby telefony od potencjalnych najemców nie przestały dzwonić?

Chyba każdy z nas pamięta jeszcze czasy, gdy jedyną słuszną formą poszukiwania lokatorów były ogłoszenia w drukowanych gazetach. Ograniczona przestrzeń na treść nie przeszkadzała wówczas, aby telefony od potencjalnych najemców nie przestawały dzwonić. Z biegiem czasu jednak forma ta bardzo szybko przestała mieć na znaczeniu. Zmieniło się to zwłaszcza w chwili, gdy popularny zaczął stawać się Internet. Obecnie mało kto jest sobie w stanie wyobrazić, że ogłoszenie o wynajmie mieszkania może być publikowane w inny sposób.

Ogłoszenie o wynajmie mieszkania - lista ofert

Odpowiednie miejsce = skuteczne ogłoszenie o wynajmie mieszkania

Ofertę wynajmu można w pewien sposób porównać do wielu innych ofert sprzedaży, na przykład samochodu czy komputera. Treść takiego ogłoszenia musi być nie tylko rzeczowa i konkretna, ale także atrakcyjna wizualnie i tekstowo. Nie da się ukryć, że wiele osób przykuwa do tego bardzo dużą wagę, a brak zachowania schludności, interpunkcji i gramatyki w treści ogłoszenia może skutecznie zniechęcić do skorzystania z oferty.

Istotne z punktu widzenia atrakcyjności ogłoszenia o wynajmie mieszkania jest również to, aby w jego treści pojawiły się wszystkie niezbędne informacje. Ostatnią rzeczą, jakiej wynajmujący by chciał jest sytuacja, gdy potencjalny najemca jest niemal zdecydowany na kontakt z właścicielem lokalu, ale w ogłoszeniu brakuje kilku niezbędnych faktów. Po wykonaniu telefonu okazuje się, że cena czy lokalizacja nie są zbyt atrakcyjne i kontakt ostatecznie się urywa. Chyba każdy chciałby uniknąć takiej sytuacji.

Gdzie zamieszczać ogłoszenie o wynajmie mieszkania?

W Internecie znajduje się mnóstwo możliwych portali czy grup, na których można zamieszczać ogłoszenia o wynajmie mieszkania. Ich różnorodność sprawia, że wynajmujący mają prawdziwe pole do popisu. Niektóre z nich są płatne i automatycznie bardziej popularne, zaś inne oferują darmowe dodanie ogłoszenia, ale jednocześnie nie gwarantują dotarcia do dużej liczby potencjalnych najemców.

Najpopularniejszymi serwisami, na których publikowane są ogłoszenia o wynajmie mieszkania są:

  • Olx.pl – najczęściej wybierany z portali. W przypadku większych miast, liczba ogłoszeń może oscylować w granicach kilkuset lub nawet kilku tysięcy,
  • Otodom.pl – portal współpracujący z Olx, wskutek czego pojawiają się na nim zawierane tam ogłoszenia. Drugi najpopularniejszy serwis ogłoszeniowy,
  • Allegro.pl – portal aukcyjny dedykowany innym rodzajom ogłoszeń, niemniej z uwagi na współpracę z Olx, niektóre ogłoszenia również się tam ukazują,
  • Lento.pl,
  • Gumtree.pl,
  • Gratka.pl,
  • Domy.pl.
Ogłoszenie o wynajmie mieszkania - proces dodawania oferty

Ogłoszenia o wynajmie mieszkania na Facebooku?

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach Facebook pełni wiele zadań. Obecnie nie tylko służy do komunikowania się ze znajomymi, ale również do promowania swojej firmy czy przedsięwzięcia. Nic więc dziwnego, że w serwisie tym można znaleźć mnóstwo miejsc do publikowania ogłoszeń o wynajmie mieszkania. Z uwagi na ogromną liczbę użytkowników, powodzenie w kontekście znalezienia najemcy jest niemal pewne.

Z reguły oferty wynajmu zamieszczane są w specjalnych grupach, do których należą osoby szukające nowego lokum, jak i sami właściciele nieruchomości. Dużą zaletą tej formy publikacji ogłoszeń jest fakt, że w grupach znajdują się użytkownicy stricte powiązani z treścią takich ofert. Oznacza to, że zamieszczając ofertę wynajmu, właściciel może być pewny, że dotrze do pożądanej przez siebie grupy docelowej.

Podsumowanie

Każda forma publikacji ogłoszenia o wynajmie mieszkania może okazać się korzystna. Najpopularniejsze serwisy aukcyjne mają tę przewagę, że w treści oferty można zawrzeć wszystkie wymagające informacje oraz galerię zdjęć, przedstawiającą lokal mieszkalny. Dodając do tego pełne dane kontaktowe i opis mieszkania, sukces w postaci kontaktu ze strony potencjalnego najemcy jest niemal pewny.

Należy jednak mieć na uwadze szereg czynników, które mogą wpłynąć na małe zainteresowanie. Bardzo duża liczba ofert, niekorzystna lokalizacja mieszkania, zbyt wysoki czynsz lub niezbyt atrakcyjne fotografie mogą sprawić, że telefon nie będzie dzwonił tak często, jak wynajmujący by tego chciał. Aby szybko znaleźć nowego lokatora, ogłoszenie o wynajmie mieszkania powinno zostać skrupulatnie przygotowane i zamieszczone w najpopularniejszych miejscach.

Jeśli potrzebujesz gotową, sprawdzoną i zawsze aktualną umowę najmu mieszkania czy pokoju, sprawdź naszą ofertę. Wystarczy, że klikniesz w poniższą grafikę.

wzór umowy najmuPobierz umowę najmu pokoju
Umowa najmu mieszkania PDF  /  Umowa najmu pokoju PDF

Jeden komentarz do “Ogłoszenie o wynajmie mieszkania. Gdzie je zamieszczać?

Dodaj komentarz