Kompletny przewodnik o przygotowaniu nieruchomości do wynajęcia podczas pandemii COVID-19

Wybuch pandemii COVID-19 miał druzgocący wpływ na wielu właścicieli. Ponieważ wielu najemców nie ma pracy i nie jest w stanie zapłacić czynszu, właścicieli czeka trudny czas. Jednak pomimo wyzwań związanych z koronawirusem, ludzie wciąż szukają miejsc do wynajęcia. Oznacza to, że właściciele muszą znaleźć sposoby na przygotowanie wynajmowanych nieruchomości dla nowych najemców.

Chociaż pandemia COVID-19 odcisnęła swoje piętno na rynku mieszkaniowym, nie jest tak źle, jak niektórzy przewidywali. Prawie 90 procent najemców nadal płaci pełne lub częściowe płatności czynszu podczas pandemii. To mniej więcej tyle samo, co w 2019 r.Ale czasy się zmieniają na rynku wynajmu. Aby sprostać wyzwaniom związanym z COVID-19, właściciele muszą dostosować się do zmian.

Analitycy przewidują, że w przyszłości więcej z nas będzie pracować z domu. Fakt ten oznacza, że ​​coraz więcej najemców będzie wymagało szybkiego łącza szerokopasmowego i miejsca na domowe biuro. Ponadto, ponieważ zachowanie dystansu społecznego i higiena są priorytetem, pokazanie potencjalnym najemcom warunków najmu stanowi nowe wyzwanie.

Jak wynajmujący mogą najlepiej przygotować nieruchomości do wynajęcia podczas pandemii COVID-19?

Zmiany w wynajmowaniu nieruchomości w okresie COVID-19 W wielu przypadkach zmiany, które COVID-19 wymusił na właścicielach, mogą stać się „nową normą”. Wiele z tych zmian może przynieść korzyści branży zarządzania nieruchomościami.

Na przykład wirtualne wycieczki, wideokonferencje z potencjalnymi najemcami, przyjmowanie płatności online i elektroniczne podpisy najmu pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zdolność wielu właścicieli do przetrwania COVID-19 może zależeć od tego, jak dobrze wykorzystają te nowe technologie. 

Jak przygotować nieruchomość do wynajęcia podczas COVID-19 i nie tylko

Po pierwsze, zarządcy i właściciele nieruchomości muszą przygotować lokale na wynajem na nową erę koronawirusa. Dobre przygotowanie wynajmu nie tylko pomaga chronić zdrowie, ale także uspokaja najemców podczas oglądania wynajmowanej nieruchomości. Oto pięć sposobów przygotowania wynajmowanej nieruchomości do pokazów.

Oczyść i zdezynfekuj wynajmowaną nieruchomość

Pierwszym krokiem do przygotowania wynajmowanej nieruchomości jest gruntowne sprzątanie. Nieruchomości utrzymane w wysokim standardzie przyciągają najlepszych najemców.

Jednak ze względu na COVID-19 zapewnienie mieszkania nieskazitelnego nigdy nie było tak istotne jak teraz. Ze względu na ryzyko infekcji najlepiej wezwać ekipę sprzątającą, aby przygotować jednostkę do wynajmu.

Większość firm sprzątających ma szkolenia w zakresie czyszczenia i odkażania budynków podczas COVID-19. Ponadto ekipa sprzątająca przygotuje lokal do wynajęcia w optymalnym czasie, co oznacza, że ​​możesz rozpocząć pokazy tak szybko, jak to możliwe, po opuszczeniu go przez poprzedniego najemcę.

Ogłaszając nieruchomość do wynajęcia, pamiętaj, aby wskazać, że podjąłeś szczególne kroki w celu odkażenia całej nieruchomości, aby spełnić surowe normy higieniczne podczas COVID-19.

Umów się na wirtualne wycieczki

Wdrożenie technologii zapewniającej wirtualne pokazy może pomóc w obsadzeniu wakatów podczas COVID-19. Ze względu na zamówienia typu „schronienie w domu” i dystans społeczny, pokazy wynajmu stanowią wyzwanie dla najemców i właścicieli.

Podczas gdy usługi związane z nieruchomościami mieszkalnymi są „niezbędną usługą” w czasie pandemii, najemcy wciąż obawiają się fizycznych spotkań. Wirtualne wycieczki po mieszkaniach umożliwiają potencjalnym najemcom obejrzenie nieruchomości bez konieczności jej fizycznego przebywania.

Prawdopodobnie masz cały sprzęt potrzebny do nakręcenia filmu – smartfon. Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących nagrywania wirtualnej wycieczki na telefonie:

  • Włącz wszystkie światła i otwórz wszystkie rolety, aby mieszkanie było jak najjaśniejsze;
  • Trzymaj stabilnie aparat lub smartphone, trzymając go pod kątem 90 stopni;
  • Zacznij od wejścia i przejdź przez nieruchomość jak zwykły najemca;
  • Poruszaj się powoli po mieszkaniu, uważając, aby nie przesuwać zbyt szybko w lewo iw prawo.

Oprócz filmu instruktażowego, powinieneś zorganizować wysokiej jakości zdjęcia, aby pokazać najlepsze cechy urządzenia. Przedstaw także plany pięter, zdjęcia części wspólnych i udogodnienia. Twoim celem jest dostarczenie jak największej ilości informacji wizualnych każdemu potencjalnemu najemcy.

Inne przydatne pomysły na przygotowanie się do pokazania wynajmowanej nieruchomości najemcy obejmują:

  • Zapewnij interaktywną, wirtualną wycieczkę trójwymiarową, która pozwoli najemcom samodzielnie zbadać jednostkę;
  • W przypadku nieruchomości jednorodzinnych wykonaj nagranie z drona otoczenia i nieruchomości;
  • Zaoferuj wycieczkę wideo na żywo, w której jesteś w mieszkaniu i omów szczegóły z najemcą za pośrednictwem łącza wideo.
pandemia koronawirusa

Najnowsza technologia

Zapewnienie szybkiego łącza szerokopasmowego jest niezbędne, aby przygotować nieruchomość do wynajęcia w okresie COVID-19. Aby przyciągnąć najlepszych najemców, kluczowa jest szybka usługa szerokopasmowa.

Pracownicy, którzy pracują zdalnie, potrzebują niezawodnego połączenia internetowego o dużej przepustowości do prowadzenia wideokonferencji i innej komunikacji.

Wykorzystaj skrytkę

Skrytki to świetne narzędzie pozwalające uniknąć niepotrzebnych osobistych spotkań. Możesz użyć skrytek, aby ułatwić wprowadzanie i wyprowadzanie się, aby nie mieć fizycznego kontaktu z najemcą. Ponadto skrytki są przydatne, ponieważ pozwalają firmom sprzątającym oczyścić jednostki w celu przygotowania ich dla następnego najemcy.

Przygotuj się na zdalne zakończenie najmu

Ze względu na kryzys zdrowotny związany z pandemią właściciele mieszkań muszą pracować zdalnie. Aby mieć pewność, że można spotkać się z najemcami i zawrzeć umowy, niezbędne jest posiadanie odpowiednich narzędzi.

Dzięki nowej technologii cała podróż najemcy może odbywać się online – od obejrzenia lokalu po wypełnienie wniosku i podpisanie umowy najmu. Jednym z takich nowoczesnych narzędzi w wynajmie nieruchomości jest aplikacja Rentumi. Pozwala ona stworzyć umowę najmu lub podnajmu w oparciu o szablony przygotowane przez doświadczonych  pracowników i zweryfikowany przez szerokie użycie.

Przygotowanie nieruchomości do wynajęcia podczas pandemii COVID-19

Właściciele budynków stają przed nowymi wyzwaniami w związku z pandemią zdrowia COVID-19.

Sprostanie tym wyzwaniom teraz może pomóc w zapewnieniu, że Twoja firma zajmująca się zarządzaniem nieruchomościami przetrwa główne zmiany.

Przygotowanie nieruchomości do wynajęcia w czasie kryzysu związanego z COVID-19 to coś więcej niż odkażanie powierzchni. Wymaga odpowiednich inwestycji w technologię, aby pozyskać nowych najemców i zdalnie wynajmować nieruchomości.

Jeśli potrzebujesz gotową, sprawdzoną i zawsze aktualną umowę najmu mieszkania czy pokoju, sprawdź naszą ofertę. 

umowa najmu mieszkania / umowa najmu pokoju

Dodaj komentarz