Mieszkanie na wynajem. Jak znaleźć wykonawcę chcąc wykonać remont?

Przygotowujesz się do remontu mieszkania które chcesz wynająć? Niezależnie od tego, czy jest to mała przeróbka w jednym pomieszczeniu, czy całkowity remont nieruchomości, prawdopodobnie będziesz potrzebować doświadczonego i renomowanego wykonawcy. Choć to drogie rozwiązanie, to specjaliści budowlani zapewniają cenne usługi właścicielom domów remontujących mieszkanie na wynajem.

Najprawdopodobniej właściciele lokali nie będą mogli spędzać całego dnia, każdego dnia w domu, nadzorując codzienne operacje. I tu do akcji wkracza wykonawca. Nie tylko generalni wykonawcy nadzorują każdy aspekt remontu od początku do końca, ale także pomagają właścicielom domów w podejmowaniu praktycznych, ale świadomych budżetowo decyzji w całym procesie.

Ponadto zajmują się skomplikowanymi inspekcjami i wymaganiami miasta dotyczącymi zezwoleń. Nie wiesz, jak znaleźć wykonawcę odpowiadającego Twoim potrzebom?  Poniżej zebraliśmy kilka miejsc, w których można znaleźć renomowanego generalnego wykonawcę, a także wskazówki, jak zawęzić poszukiwania i ostatecznie wybrać odpowiedniego wykonawcę remontu mieszkania na wynajem.

Mieszkanie na wynajem. Gdzie znaleźć wykonawcę?

Czy kupiłeś dom za pośrednictwem zaufanego agenta nieruchomości? Jeśli tak, nie wahaj się zapytać swojego pośrednika o kontakt do profesjonalnego wykonawcy. Większość pośredników w obrocie nieruchomościami posiada listę specjalistów zajmujących się remontami domów, aby zaspokoić potrzeby klientów dotyczące nieruchomości.

Na przykład, oprócz polecanych wykonawców, pośrednik prawdopodobnie ma listę majsterkowiczów, hydraulików, ekip sprzątających itp. Jest również prawdopodobne, że doświadczony pośrednik w handlu nieruchomościami współpracował z wykonawcami w przeszłości np. sprzedając im domy.

Jeśli nie kupiłeś jeszcze domu, który planujesz wyremontować, zalecamy poproszenie pośrednika o to, aby polecani wykonawcy zobaczyli interesujące Cię mieszkanie przed sfinalizowaniem transakcji. Wykonawca może być w stanie oszacować przybliżone koszty renowacji, co pomoże Ci zdecydować, czy zakup domu jest wart Twoich pieniędzy.

W poszukiwaniu generalnego wykonawcy nie ma nic bardziej pomocnego niż dobra lub zła rekomendacja od zaufanego przyjaciela, członka rodziny lub sąsiada.

Jeśli klient miał dobre doświadczenia z generalnym wykonawcą, można się założyć, że będzie go wychwalał. Jeśli jednak doświadczenie było mniej niż korzystne, Twój informator prawdopodobnie ostrzeże Cię przed zatrudnieniem określonego wykonawcy.

Szeptane rekomendacje są cenne, więc nie wahaj się dotrzeć do każdego, kto korzystał z usług interesującej Cię firmy remontowej. Możesz również rozważyć dołączenie do lokalnych grup na Facebooku, aby uzyskać rekomendacje wykonawców od lokalnych mieszkańców.

Jak zawęzić wyszukiwanie?

Tylko dlatego, że zaufany przyjaciel ręczy za wykonawcę, nie oznacza, że ​​nie powinieneś robić należytej staranności. Upewnij się, że sprawdziłeś, czy wykonawca jest odpowiednio licencjonowany i ubezpieczony. Sprawdź recenzje klientów. Dobrym pomysłem jest też zbadanie, jak długo są w biznesie,ile lat doświadczenia posiadają oraz ile projektów zrealizowali. Oprócz recenzji dostępnych online, zalecamy poproszenie wykonawcy o listę referencji klientów.

Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu spotkaj się twarzą w twarz z co najmniej trzema lub czterema wykonawcami. To da ci wyobrażenie o cechach osobowości i z kim najlepiej się dogadasz. Da ci to również szansę na przejście przez projekt z wykonawcą. Ważne jest, aby wykonawca osobiście zobaczył dom przed przedstawieniem szacunkowych kosztów.

Podczas spotkania z wykonawcą koniecznie podaj pełną listę wszystkich potrzeb związanych z remontem mieszkania na wynajem. Od wymiany klamek i ponownego malowania pomieszczeń po wyburzanie ścian i montaż podłogi – każda zmiana (nieważne jak mała) powinna znaleźć się na liście renowacji. Pomoże to wykonawcy jak najdokładniej oszacować koszty remontu.

remont mieszkania

Po otrzymaniu szacunkowych kosztów remontu od kilku wykonawców porównaj oferty. Uważaj na: wykonawcę, który jest wyjątkowo drogi. Może być bardzo zajęty i po prostu próbować się wycenić; oraz na wykonawcę, który jest zdesperowany do pracy. Może wysłać Ci ofertę tzw, gotowca. Niestety, ten rodzaj oferty może wprowadzać w błąd i skutkować zapłaceniem więcej niż oczekiwano. Upewnij się, że oferty obejmują koszty robocizny materiały oraz  wydatki na sprzątanie.

Jak wykonawca traktuje otrzymywanie płatności za swoją pracę? Duże projekty zwykle wymagają wpłaty zaliczki od właścicieli mieszkania już na sam początku, a następnie kilku kolejnych płatności po zakończeniu projektu. Wykonawcy powinni mieć w banku wystarczającą ilość pieniędzy, aby zapłacić za podwykonawców i materiały z góry, bez konieczności proszenia o pieniądze na każdym kroku.

Mieszkanie na wynajem. Kogo wybrać do wykonania remontu?

Przeprowadziłeś więc wywiady z kilkoma wykonawcami, porównałeś oferty i zawęziłeś kryteria wyszukiwania. Teraz czas na wybór wykonawcy zlecenia. Wybierając kontrahenta pamiętaj, że będziesz z tą osobą regularnie współpracować. Oznacza to, że kluczem jest dobra komunikacja. Przy wyborze ekipy remontowej  ważne jest również, aby nie wybierać wyłącznie na podstawie jego oferty.

Tylko dlatego, że oferta jednego wykonawcy jest znacznie niższa niż oferta innego, nie oznacza, że ​​powinieneś wybrać najtańszą opcję. W rzeczywistości niskie, zbyt dobre, by mogły być prawdziwe szacunki mogą wskazywać, że generalny wykonawca desperacko szuka pracy. Chociaż cena jest brana pod uwagę, inne czynniki, takie jak jakość pracy, recenzje klientów i cechy charakteru, również powinny być brane pod uwagę. Cokolwiek robisz, upewnij się, że dokonujesz słusznego wyboru.

Jeśli żaden z rozmówców nie spełnia Twoich oczekiwań, rozpocznij poszukiwania od nowa i znajdź nowych kontrahentów którym mógłbyś zaufać.

Efektywne reagowanie na wszelkie awarie, które występują w mieszkaniu jest dość kłopotliwe. Po rozpoznaniu źródła awarii należy znaleźć zaufanego specjalistę, który szybko i fachowo pomoże usunąć usterkę lub wykonać niezbędny remont. Często znaleziony w internecie  specjalista  okazuje się zwykłym oszustem.  Idealnym rozwiązaniem jest postawienie na nowoczesne technologie.

To dzięki nim powstała innowacyjna aplikacja Rentumi, która wspiera zarówno najemcę jak i lokatora w rozwiązywaniu różnego rodzaju awarii.

Aplikacja do zarządzania wynajmem pomaga właścicielom mieszkań w łatwym wyszukiwaniu  kompetentnych fachowców, którzy szybko i solidnie  naprawią usterkę.

W posiadanym przez nią panelu najemcy, lokator może w szybki i łatwy sposób zgłosić awarię właścicielowi mieszkania. W funkcji „W czym masz problem” najemca ma możliwość określenia z jakim rodzajem awarii ma problem, ma możliwość dołączenia opisu i zdjęć zepsutego lub szwankującego sprzętu.

Po dołączeniu wszelkich załączników wiadomość zostaje wysłana do osoby wynajmującej, a najemca otrzymuje filmik, w którym w jasny sposób ukazane jest jak na własną rękę usunąć drobne usterki.

wzór umowy najmuPobierz umowę najmu pokoju
Umowa najmu mieszkania  /  Umowa najmu pokoju

Dodaj komentarz